Dlaczego samorządy inwestują w Miejską Wyprawkę?

Wiele samorządów zdecydowało się na ten krok, gdyż chcą uhonorować każdą nowonarodzoną obywatelkę i obywatela, które przychodzą na świat właśnie w tej lokalizacji. To właśnie oni w przyszłości będą rozwijać i troszczyć się o to miasto. Ten miły, drobny gest to także dobry wstęp do budowania polityki prorodzinnej i wizerunku gminy przyjaznej rodzinie.


Jak to się może przełożyć na finanse gminy?

  • Motywacja do meldunku

Wyprawkę otrzymują rodzice zameldowani w danej gminie. To sprawia, że część rodziców chcąc dostać wyprawkę (a często także inne beneifity, np. darmową komunikację miejską dla dzieci, kartę miejską z systemem zniżek do instytucji miejskich itp.) ma dodatkową motywację do meldunku.

  • Wpływ na migrację

Gmina przyjazna rodzinie to często jeden z ważniejszych argumentów dla młodych ludzi planujących założyć rodzinę. Często wolą poświęcić czas na dojazdy do pracy, aby mieszkać w spokojnym, przyjaznym mieście lub gminie, która troszczy się o swoich mieszkańców-małych i dużych. To wielka szansa dla mniejszych miejscowości, które są zlokalizowane w pobliżu dużych ośrodków miejskich.

  • Długoletnia inwestycja w demografię i dobrostan gminy

Długofalowa, mądra polityka prorodzinna w gminie przekłada się na wzrost dzietności. To z kolei zapobiega wyludnieniu i przyszłym problemom demograficznym.

 
Jak możemy pomóc?

Każda gmina to mała ojczyzna dla każdego z nas. Chcemy być częścią tej wspólnoty i coraz częściej szukamy powrotu do korzeni. Dlatego projektujemy personalizowane Miejskie Wyprawki oparte o lokalność i symbole charakterystyczne dla danego miejsca. Pracujemy z polskimi projektantami i projektantkami, tworząc unikatowe wzory dla gmin. Każdy rodzic doceni ten miły, drobny gest od samorządu.

 
Jak pracujemy?

  1. Wspólnie z samorządem opracowujemy listę charakterystycznych symboli, z których powstanie Miejska Wyprawka.
  2. Ustalamy budżet realizacji, dzięki czemu stworzymy wyprawkę dopasowaną do potrzeb i możliwości gminy.
  3. Ustalamy harmonogram prac: projektowych oraz produkcyjnych.
  4. Czas projektowania – projektujemy zarówno identyfikację wizualną całej Wyprawki od poszczególnych wzorów po wygląd opakowania.
  5. Jeśli samorząd zdecyduje się na informatory dla rodziców lub książeczki nawiązujące do historii lub legend miejskich – również służymy pomocą w kompleksowej obsłudze od merytorycznego opracowania, napisania scenariusza, przygotowania autorskich ilustracji, skład oraz druk.
  6. Czas produkcyjny – czas szycia odzieży niemowlęcej w polskiej szwalni z wysokogatunkowej, certyfikowanej bawełny, czas nadruków na odzieży, czas druków i innych prac w zależności od zawartości Wyprawki.
  7. Doradzamy w promocji i w procesie komunikacji z mieszkańcami – tworzymy przekazy medialne oraz klarowne instrukcje dla mieszkańców jak otrzymać Wyprawkę.

Nasze ostatnie Realizacje 

Zestaw wyprawkowy dla miasta Mirosławiec 

Zestaw wyprawkowy dla miasta Ogrodzieńca

Jesteśmy elastyczni i otwarci – chcemy, by Miejskie Wyprawki w każdym mieście były unikatowe i na stałe wpisały się w dobre praktyki samorządu przyjaznego rodzinie.

Skontaktuj się z nami:

Wioleta Filipczyk-Hasiak

Tel. + 48 698 728 005

e-mail: w.filipczyk@miejskawyprawka.pl